1 Tetor, 2023

Vrasja e të miturit, nën hetim Policia e Fierit

 Vrasja e të miturit, nën hetim Policia e Fierit

Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave ka nisur një hetim ndaj veprimeve të Policisë së Fierit në lidhje me denoncimet e bëra ndaj 38-vjeçarit Klodian Çalamani, i cili një ditë më parë kreu krimin monstruoz dhe i mori jetën të miturit Mateo Vllasiu.

Reagimi i SHÇBA vjen menjëherë pas deklaratave të disa prej banorëve të fshatit Greçalli të Fierit të cilët pretendojnë se e kanë denoncuar dhe më herët 38-vjeçarin, i cili vite më parë ishte dënuar për një tjetër krim që kishte të bënte me rrëmbimin e një të miture.

38-vjeçari Çalamani, një ditë më parë vrau të mitur që e kishte fqinj dhe u përpoq të fshihte trupin e tij në oborrin e banesës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *