27 Shtator, 2023

VRASËS!

 VRASËS!

Nga Adriatik Lapaj

Jeni vrasës ore! Nuk ka 3 javë që ndodhi një tjetër aksident në bregdet me pasoja të rënda dhe as e çat menderen fare të kërkonit zbatimin e ligjit.

Ka një kuadër ligjor në fuqi i cili nëse zbatohet e çon rriskun për aksidente të tilla në 0. Hapeni ligjin o dallkaukë e lexojeni.

Hapeni VKM-në 321 të datës 28.05.2014 të ndryshuar se e keni të shkruar e zeza mbi të bardhë se si vendoset perimetri sigurisë ku mjetet detare ndalohet të futen.

Jeni të paaftë! Jeni maskarenj! Jeni të korruptuar!

P.s shikojeni detin pa asnjë sinjalistik. Asnjë bovë sinjalizuese nuk ka.

Dhe ju që keni skafe më ngadal o burra se për dëngla po vrisni njerëz.

PREHU E QETË ENGJËLL SE KY VEND ËSHTË KTHYER NË FERR!

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *