28 Janar, 2023

VIDEO: E frikshme në Meksikë, balena godet dhe fluturon në ajër varkën me turistë

 VIDEO: E frikshme në Meksikë, balena godet dhe fluturon në ajër varkën me turistë

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në Meksikë, kur një barkë e vogël që transportonte turistë është goditur rëndë nga një balenë, duke bërë që ajo të ngrihet në ajër.

Videoja e publikuar nga autoritetet në Meksikë tregon momentin e përplasjes së fortë.

Tre pasagjerë kanë mbetur të plagosur lehtë, ndërsa dy të tjerë janë dërguar në spital.

Autoritetet thonë se një pasagjer tjetër u dërgua nga personeli i marinës në një klinikë.

Zëdhënësi i mbrojtjes civile tha se pilotët e varkës mund të mos e dinin se balena ishte nën ujë në atë pikë, ndaj ndodhi dhe aksidenti i papritur.

“Balena doli në sipërfaqen e ujit dhe e ngriti varkën në ajër”, tha ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *