28 Nëntor, 2023

Veterani vret gruan, dy fëmijët dhe veten. Një prej fëmijëve ishte adoptuar në Shqipëri

 Veterani vret gruan, dy fëmijët dhe veten. Një prej fëmijëve ishte adoptuar në Shqipëri

Një ngjarje tronditëse ndodhi të shtunën në Colorado të SHBA. Një 55-vjeçar vrau gruan dhe dy fëmijët e tyre, e më pas veten. Ngjarja tragjike ndodhi në shtëpinë e familjes në El Paso.

55-vjeçari Christof Kreb, sipas hetuesve amerikanë, besohet se vrau gruan e tij me të cilën kishte 26 vjet martesë, Yvette Siegert-Kreb, 50-vjeçe dhe 2 fëmijët e tyre Felicity Kreb, 13 vjeçe dhe Barrett Kreb, 9 vjeç. Ky i fundit, sipas mediave amerikane ishte me origjinë shqiptare dhe raportohet se ishte adoptuar nga familja Kreb.

Policia mori një telefonatë rreth orës 10:00 të paradites, për një person të lënduar. Kur autoritetet shkuan në shtëpinë që ndodhej në dalje të Monument, në 1350 Pleier Drive, i gjetën të 4 anëtarët e familjes të vdekur. Fillimisht shkaku dhe mënyra si kishin vdekur nuk u bë publik.

55-vjeçari Christof Kreb punonte në një dyqan armësh në Colorado Springs, ndërsa të dy burrë e grua ishin veteranë të Ushtrisë Amerikane. Yvette Kreb kishte qenë infermiere pediatrie e kujdesit intensiv dhe një aktiviste për të drejtat e fëmijëve e njohur për aktivitetin e saj kryesisht gjatë pandemisë. Çifti mësohet se kishin 8 fëmijë, 5 prej të cilëve të adoptuar.

Teksa 9-vjeçari Barrett ishte adoptuar në Shqipëri, motra e tij e cila po ashtu mbeti e vrarë, ishte adoptuar në Kinë.

Shkaqet e ngjarjes së rëndë mbeten të paqarta. Fqinjët e tyre për mediat u shprehën të tronditur dhe thanë se e kishin të vështirë ta besonin çfarë kishte ndodhur.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *