1 Tetor, 2023

Vdekja misterioze e Kastriot Myftaraj

 Vdekja misterioze e Kastriot Myftaraj

Mesditën e sotme gazetari Kastriot Myftaraj është vetëhedhur nga kati i katërt i banesës ku banonte në lagjen “Ali Demi” në Tiranë.

Policia bën me dije se Muftaraj ka ndërruar jetë nga plagët e marra.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se Myftaraj ishte diagnostikuar me
kancer para një jave dhe ndodhej në gjendje të rënduar psikologjike.

Në momentin që kreu aktin e rëndë në banesën e tij ka qenë edhe e ëma, 90-vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Po gazetari Adriatik Doçi thotë se ai nuk ishte ne deprrsion, duke shtuar misterin e vdekjes.

“Për herë të fundin kam pirë kafe me Kaç Myftarjan në muajin maji tek kafe ‘Europa’.

Nuk kishte asnjë shenjë depresioni. I qetë, por çdo fjali me detaje tronditëse.

I bëra tre pyetje shpotitëse:

-A mos kanë gisht shërbimet sekrete se qenkërke dobësuar?

-Si nuk doli kush të ta bënte biografinë?

-Pse merresh me çështjet fetare?

Si përgjigje mora vetëm një nënqeshje. Pastaj më tha ca detaje sekrete rreth jetës së peronazheve publikë.

I thoja se po ‘sajonte’, por ndërkohë mbaja ndonjë shënim në bllokun e telefonit.

Sigurisht që nuk më tha se nëse një ditë do të jepej lajmi se ishte vetëvrarë, do ta kishin vrarë”, shkruan ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *