2 Shkurt, 2023

“U bo m*t…, s’përballohet jeta nëse s’je hajdut”: Zbulohet kënga e protestës së thirrur nga Berisha

 “U bo m*t…, s’përballohet jeta nëse s’je hajdut”: Zbulohet kënga e protestës së thirrur nga Berisha

Zbulohet himni i protestës së 7 korrikut. Ajo do të jetë kënga ‘Një hap përpara (Rikthimi)’ nga Renis Gjoka dhe Big Basta.

Shumë demokratë e kanë ripostuar orët e fundit duetin i cili cili fillon me fjalët: U bo mut….s’përballohet jeta nëse s’je hajdut”.

Videoklipi i krijuar enkas për këtë rast parakalon me pamje gjithë skandalet më të mëdha të qeverisë 9 vjeçare dhe bën thirrje: “Zgjohu shqiptar, hapi sytë shiko”.

Vetë këngëtari Renis Gjoka thotë se kjo këngë fton të heshturit të bëhen një zë.

Sipas tij, është koha që të tregohet se nuk mund të vazhdohet kështu.

“Zgjohu, shiko…

Protesta e datës 7 korrik më zgjoi dëshirën të them dhe unë fjalën time.

Bashkë me Big Basta vendosëm të rikthejmë një këngë tonën.

Vendosëm të protestojmë në mënyrën tonë, të ftojmë të heshturit të bëhemi një zë.

Ua them me shpirt që është koha që të tregojmë që nuk vazhdohet më kështu.

Love for all. God is great,” ka shkruar këngëtari.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *