1 Tetor, 2023

Tomka do të jetojë përjetësisht midis nesh

 Tomka do të jetojë përjetësisht midis nesh

Nje vit me pare, humbem aktorin Enea Zhegu, ne moshen 57 vjecare.

Ai vuante nga nje semundje e rende.

Enea ka interpretuar Tomken, tek filmi “Tomka dhe shoket e tij”, tek “Lulekuqet mbi mure”, “Njeriu me top”, “Nje jete me shume”, “Millenium2” etj.

Aktori i vogël, legjenda e fëmijërisë u shendrrua në idhull, për gjithë fëmjët e kohës sonë dhe do të mbetet i gjallë me rolet e tij.

Ndonjëherë mjafton vetëm një rol, që të kthehesh në legjendë.

Tomka i dashur nga të gjithë, Tomka i lirisë, Tomka që ngriti peshë zemrat e të gjithëve, edhe për ata që e njihnin… veç nga ekrani.

Do mbetet Tomka jonē simbol i brezit që kërkoi ndryshimin. Faleminderit qē na bëre të ëndërrojmë.

Tomka do te jetoje perjetësisht midis nesh.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *