10 Qershor, 2023

Tensione ne PD, Flamur Noka gati te perplaset fizikisht me Ervin Salianjin

Mbledhja e sotme e PD eshte shoqeruar

me debate te ashpra mes Flamur Nokes e Lulzim Bashes, per shkak te perjashtimit te Berishes.

Noka i ka kerkuar llogari Bashes per kete vendim.

Noka: T’i je përgjegjës që i ke ngulur një thikë pas shpine Sali Berishës. Ti pavarësisht kësaj, ke thënë se është vendimi i jetës time.

Basha: Mos thoni gjysëm të vërteta, kam thënë vendimi më i vështirë që kam marrë.

Pas perfundimit te mbledhjes, Noka eshte perplasur ne korridoret e selise se PD me Ervin Salianjin, qe eshte mbeshtetes i Bashes.

Sic duket nga fotot, debati ka qene i tensionuar dhe per pak dy deputetet u konfliktuan edhe fizikisht.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *