28 Janar, 2023

Tallava mediatike

 Tallava mediatike

Nga Ilir Demalia

Fevzi Korani ishte dje ke kafja Ylli Rakipit. Pasnesër do të shkoj Ylli ke tallavaja Opinion.

Nesër, Arian Çani ke kafja Yllit. Pas 2 ditësh Soni ke kafja Yllit.

Çimi ke Ylli. Ylli ke salloni i kozmetikës ke Syri. Vijnë vërdallë  tallagjarisht dhe marrin llokmën e radhës nga pimpat politik si shërbim mediatik.

Blendi i thotë Yllit “Une nuk jam nga ata që themë se të gjitha paratë janë vjedhur, se pastaj e redikulizon çështjen”- (ridiculous) anglisht qesharake.

Por Korani me tre nona, katër gjyshër dhe dy baba nuk mund ta thotë shqip, e bën qesharake çeshtjen.

Këta janë bërë neveri e gjallë. Me tregoni një vend në botë që anchor (moderatorë) të emisioneve të shkojnë nga një emision në nje tjetër ke njëri-tjetri si vizita qokash?!

Kjo tregon jo vetëm injorancë dhe kënetë mediatike, por edhe mosprofil mediatik.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *