29 Nëntor, 2023

SPAK zbarkon në fshatin e pasanikëve dhe politikanëve në Durrës

 SPAK zbarkon në fshatin e pasanikëve dhe politikanëve në Durrës

Prokuroria e Posaçme ka zbardhur mëngjesin e sotëm në drejtorinë e Kadastrës së Durrësit duke arrestuar pesë zyrtarë të këtij institucioni.

Dosja që është sekuestruar nga SPAK lidhet me një hetim të nisur për tokat në bregdetin e Gjirit të Lalëzit.

Procedimi është nisur kryesisht. Në kuadër të këtij hetimi janë sekuestruar rreth 190 mijë m2 tokë në Gjirin e Lalëzit.

Fshati është i njohur pasi kanë vila shumë politikanë dhe biznesmenë.

Mes tyre më të rëndësishmit janë Sali Berisha dhe Ilir Meta.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *