1 Tetor, 2023

Sonila Meços i nxjerrin foton kur puthej me Edi Ramën: E kisha harruar fare atë puthje

 Sonila Meços i nxjerrin foton kur puthej me Edi Ramën: E kisha harruar fare atë puthje

Sonila Meço ishte e ftuar në emisionin “Ëndërrtjerrësit”, dedikuar personazheve që kanë qenë pjesë e televizionit ndër vite.

Aty ajo ka rrëfyer  momentet e saj të para në ekranin shqiptar, por jo vetëm.

Me anë të një klipi ku ishin përmbledhur disa nga momentet e saj në ekran gazetares iu rikujtua edhe puthja me Ramën, që ka ndodhur vite më parë.

Sonila Meço reagoi duke thënë: “Atë puthje nuk e mbaja mend”.

Kujtojmë që Sonila prej vitesh është kundërshtare e ashpër e Ramës, që prej momentit që ai mbylli televizionin ku ajo punonte, Agon Channel.

Si një nga momentet më të bukura profesionale Sonila ndërkohë kujton ngjarjen e 9 janarit, edhe pse ishte një moment i trishtë nga ana njerëzore, pasi disa shqiptarë humbën jetën në ujërat e detit Jon teksa udhëtonin me gomone.

“Top Channel në atë kohë ishte institucion i jashtëzakonshëm. Ne ishim njerëzit e Topit.

Më kujtohen posterat tanë Alban, ishin mbi Akademinë e Arteve.

Ne e bënim bashkë ringun elektoral dhe Dritan Hoxha, gjithmonë novator në ide, pra posterat në Akademinë e Arteve.

Unë do të them ditën që mbaj mend, 9 janarin, që ka qenë ngjarja e trishtë. Atëherë për herë kuptova që i përkas këtij profesioni.

Natyrisht është ngjarje shumë e trishtë, por profesionalisht do e cilësoja moment të bukur”, tha ajo.

Sonila Meço së fundmi është komentuar edhe për opinionet që ajo ka dhënë në shtëpinë e “Big Brother VIP Albania”, ku ka qenë e ftuar si opinioniste për disa puntata.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *