28 Janar, 2023

Si do tronditen tregjet globale nga ndalimi i BE-së për naftën ruse

 Si do tronditen tregjet globale nga ndalimi i BE-së për naftën ruse

Në orët e para të mëngjesit të së martës(31 maj), liderët e 27 vendeve anëtare të BE-së ranë dakord të ndalonin importet e naftës ruse nga deti.

Për të qetësuar vendet pa dalje në det si Hungaria, dërgesat e tubacioneve do të vazhdojnë tani për tani. Por, gatishmëria e Gjermanisë dhe Polonisë për të zvogëluar blerjet e tyre të tubacioneve deri në mbylljen e vitit 2022, e kombinuar me ndalimin nga deti, duhet të shohë që eksportet ruse të naftës në BE të bien me 90 për qind deri në fund të vitit.

Megjithëse futja në faza do të lehtësojë ndërprerjen e shkaktuar nga ndalimi, Florian Thaler, shefi ekzekutiv i OilX, një kompani analitike e naftës, tha se ndikimi do të ishte ende “shumë i rëndësishëm”.

Ndërsa ka fitues afatshkurtër, siç janë rafinerët e lidhur me tubacionin Druzhba, përpjekjet për të hequr Europën nga nafta ruse do të tronditin industrinë e saj të hidrokarbureve dhe tregjet globale të naftës së papërpunuar.

“Konkurrenca për fuçitë e mbetura në një treg tashmë të shtrirë global do të jetë i ashpër dhe do të ketë hapësirë ​​shumë të kufizuar për lehtësimin e çmimeve të naftës,” tha Thaler.

Si do të ndikojë ndalimi në tregjet e naftës?

Çmimet e naftës nga vende të tjera do të rriten pasi rafineritë europiane kërkojnë shpejt furnizime zëvendësuese.

Në maj, rreth 500.000 fuçi në ditë naftë bruto ruse po mbërrinte ende në Europën veriperëndimore, sipas Vortexa, një kompani analitike transporti. Ndërsa kjo është një rënie e dukshme në 1.4 milionë fuçi që Vortexa tha se vinte çdo ditë përpara pushtimit rus të Ukrainës, dërgesat në vendet e Mesdheut si Italia janë rritur që nga 26 shkurti – megjithëse një pjesë e këtyre furnizimeve shkon në Turqi.

Ndërkohë, Rusia, e cila prodhonte më shumë se 10 për qind të furnizimeve globale të naftës përpara krizës, do të duhet të gjejë blerës të rinj për fuçitë e saj – ose tregjet ndërkombëtare të naftës mund të bëhen në mënyrë të rrezikshme të pamjaftueshme, thanë analistët.

India tashmë ka rritur blerjet dhe Kina pritet të importojë më shumë pasi qytetet e saj të mëdha dalin nga bllokimet e Covid-19. Por mbeten pikëpyetje të mëdha se sa naftë ruse mund të thithin, qoftë për shkak të mospërputhjes së rafinerisë me markat ruse ose dëshirës për të diversifikuar furnizuesit e tyre.

Miliona fuçi nafte ruse po lundrojnë në anije me destinacionet e anijeve të përcaktuara si “të panjohura”, duke sugjeruar se ngarkesat mund të jenë në vështirësi për të gjetur një blerës.

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka parashikuar se prodhimi rus mund të bjerë deri në 3 milionë fuçi në ditë. Disa analistë shohin një rënie më të vogël prej 1-1.5 milionë b/d. Por edhe kjo shifër më e ulët mund të jetë ende e mjaftueshme për të rritur çmimet e naftës.

A ka ende çështje që shtetet anëtare duhet të kapërcejnë?

Një problem i menjëhershëm është çfarë të bëhet me rafineritë me pronësi ruse që janë përgjegjëse për 10 për qind të kapacitetit të bllokut. Financimi perëndimor për këto termocentrale, të cilat kolektivisht përpunojnë rreth 1.2 milionë fuçi në ditë, janë tharë për shkak të frikës nga sanksionet, duke i lënë ata të varur nga marrja e naftës së papërpunuar direkt nga kompanitë e tyre mëmë, duke përfshirë Rosneft dhe Lukoil të mbështetur nga shteti, më të mëdhenjtë privatisht. Prodhuesi rus i naftës.

Pa akses në naftën ruse nga deti, ekziston një rrezik real që këto rafineri të ndalojnë së shpejti funksionimin, duke përkeqësuar krizën e karburanteve në BE. Furnizimet me naftë në veçanti janë tashmë të ngushta, duke çuar në çmime rekord në pompë në shumë vende.

Qeveritë do të duhet të ndërhyjnë, ndoshta me shtetëzimin, për t’i mbajtur ato në funksion dhe për të garantuar sigurinë energjetike si dhe vendet e punës,” tha Simone Tagliapietra, bashkëpunëtore e lartë në Bruegel, një institut kërkimor në Bruksel.

Autoritetet deri më tani kanë mbetur të heshtura nëse do të veprojnë, megjithatë, ndërsa ligji i BE-së hesht për pronësinë e pronave.

Kush përfiton nga ndalimi?

Rafinerët në vende të tilla si Hungaria, me akses në tubacionin Druzhba ose “miqësi” që transporton naftën e papërpunuar nga Rusia, do të rriten në afat të shkurtër.

Urals, kategoria kryesore e eksportit të Rusisë, tregtohej me 95 dollarë për fuçi të martën – pak më pak se 30 dollarë më lirë se Brent. Me karburante të tilla si nafta dhe benzina që shiten me çmime ndërkombëtare, rafinerët ende në gjendje të aksesojnë naftën ruse me tubacion do të fitojnë marzhe mahnitëse.

Sipas llogaritjeve të FT, MOL i mbështetur nga shteti i Hungarisë, i cili operon me rafinerinë e vetme të vendit, mund të bëjë më shumë se 2 miliardë dollarë gjatë 12 muajve vetëm nga zbritja e Urals në uzinën e saj në Danub.

Çfarë vjen më pas?

Marrëveshja e rënë dakord në samitin e Brukselit lë një numër pyetjesh të hapura mbi specifikat e regjimit të ri, i cili do të duhet të shkatërrohet në ditët dhe javët në vijim.

Ndër më përçarësit është mënyra se si të sigurohet që të gjitha shtetet anëtare të vendosin se kur do të mbyllin ndarjen e përkohshme për dërgesat përmes tubacionit. Shtetet anëtare do të vëzhgojnë nga afër Hungarinë, duke pasur parasysh qasjen luftarake të kryeministrit Viktor Orbán ndaj ndalimit.

BE-ja mund të marrë në konsideratë sanksione ndaj eksporteve të tjera kryesore nga Rusia – megjithëse zyrtarët hedhin poshtë perspektivat që blloku të synojë gazin natyror më pas.

Ata që janë në favor të një ndalimi të gazit – si kryeministri i Estonisë Kaja Kallas – pranojnë se përballen me një betejë të vështirë duke pasur parasysh uljen e kostos së furnizimeve që do të impononin në ekonominë e BE-së. Duke folur me gazetarët në Bruksel të martën, Kallas tha: “Unë mendoj se gazi duhet të jetë në paketën e shtatë [të sanksioneve], por unë jam gjithashtu realist – nuk mendoj se do të jetë.”

Komisioni Evropian në fillim të këtij muaji vlerësoi se një shkurtim i plotë i furnizimit me gaz nga Rusia këtë vit do të frenonte rritjen e BE-së me 2.5 pikë përqindjeje në vetëm 0.2 përqind.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *