28 Janar, 2023

Shpërthen gazetari i njohur: Flamur Noka e Sali Berisha s’kishin bukë të hanin e brekë në by***

 Shpërthen gazetari i njohur: Flamur Noka e Sali Berisha s’kishin bukë të hanin e brekë në by***

Nga Bledi Mane

Është e trishtueshme kur dëgjon thirrjet që dërgon nga matanë oqeanit një farë Sude Kokalari për rithemelimin e partisë së djathtë konservatore.

Pra konservatorizmin e djathtë kërkon ta rithemelojë në Shqipëri një refugjate pa identitet e pa dokumenta e torturuar trotuareve të Amerikës.

Vajza e dy prindërve komunistë enveristë me damkë.

Me kryetar partie një ish- komunist si Sali Berisha që rrjedh nga një familje e varfër, me struktura paçavure klanore.

Dhe me sekretar të përgjithshëm Flamur Ndokën, një tjetër pinjoll i kequshqyer, që vjen dhe ky nga një familje fukarenjsh, fshat fukarenjsh e zonë historikisht e varfër.

Me një fjalë do përmbysin socialistët e majtë nga pushteti këta konservatorët e djathtë të rinj fringo e të virgjër fare si Sudja, Saliu, Muli…

Njëri më mysybet se tjetri.

Edmund Burke çohu nga varri dhe nisu për në Tiranë.

Lekët e biletave të aeroplanit ti paguan edhe ty Zeni!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *