1 Tetor, 2023

Shifra e çmendur: Sali Berisha harxhoi më shumë se një milion euro për Kuvendin e sotëm

 Shifra e çmendur: Sali Berisha harxhoi më shumë se një milion euro për Kuvendin e sotëm

Sali Berisha organizoi Kuvendin e tij për të shkarkuar Lulzim Bashën, sfiduar Shtetet e Bashkuara të Amerikës si dhe bindur përkrahësit e vet se vetëm ai mund t’i rikthejë në pushtet.

Pas disa “Foltoreve” të organizuara në qytete të ndryshme të Shqipërisë, ish kreu i PD thirri në Tiranë përkrahësit e vet duke organizua një miting në stadiumin “Air Albania”.

Por cila është fatura financiare e marrëzisë së Berishës përpos asaj politike dhe historike?

Gazeta ka siguruar faturën financiare e cila shkon mbi 1 milion euro shpenzime.

Në të përfshihen qeraja e hapësirës ku është zhvilluar aktiviteti, skenografia e përdorur, reklamat në televizione të ndryshme, aksesorët për militantët me logon e partisë, materialet zgjedhore, qera sallash, kohë televizive satelitore, brandim i stadiumit, etj.

Ndërkohë, teksa premtohet se Shqipërisë do t’i vijë ndryshimi nga ky Kuvend, Sali Berisha dhe zyrtarët rreth tij po ngurojnë të sqarojnë burimin e të ardhurave.

Mbase ndryshimi i pretenduar duhet të nisë duke bërë transparencë mbi financuesin e kësaj kostoje të madhe që është përdorur.

Më poshtë po pasqyrojmë pasqyrën financiare lidhur me disa nga shpenzimet që janë kryer.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *