28 Nëntor, 2023

Sa “dashnore” ka Edi Rama?

 Sa “dashnore” ka Edi Rama?

Nga Bledi Mane

Ka një kompleks permanent Edi Rama. Një kompleks të koklavitur futur mes kokës së tij dhe ia komandon neuronet në disa prej veprimeve që bën. Ose më mirë jo një por dy komplekse nga të cilat nuk çlirohet dot.

I pari kompleks i është gangrenizuar qysh gjatë vitit 1998 kur u bë ministër kulture e më pas kryebashkiak i Tiranës dhe opozita bashkë me mediat e saj e sulmonin fort:

“Edi Rama është homoseksual, Edi Rama është ndarë nga gruaja, Edi Rama ka bërë namin në Paris me meshkuj, Edi Ramës nuk i punon, Edi Rama me vath, Edi Rama vishet me ngjyra…”

I dyti kompleks iu injektua kur bashkëjetonte me prezantuesen televizive Rudina Magjistari dhe legjendat urbane apo gojëdhënat folklorike tregonin se e dhunonte, e masakronte, e nxirrte zhveshur në ballkon.

Këto dy goditje që ka ngrënë para 20 viteve si “homoseksual” dhe “dhunues femrash” e kanë tulatur dhe e kanë trembur, e përndjekin edhe tani dhe si kompesim, si të kundërtën e forcës së rëndesës, gravitetin e kthen kokëposhtë.

U trembej epiteteve dhe domosdoshmërisht kërkonte tu largohej e të profilizonte tjetër imazh ndaj filloi të qeveriste bashkinë e Tiranës me tre nënkryetare femra, shfaqej mes drejtoreshave femra e kur mori frenat e qeverisjes në dorë dhe mundohej të barazonte kuotat gjinore në parlament dhe qeveri.

Nuk ndalet së promovuari dhe emëruari femra kudo aq sa miletin e hutoi, e çoroditi, ia largoi vetes nofkën e “pederastit pasiv” dhe tashmë i ka atashuar vetes një tjetër nofkë, “palluesin e tmerrshmëm që nuk fal”.

Gojëdhënat tregojnë se sa herë emërohet apo shfaqet një grua apo vajzë e bukur në poste të rëndësishme të administratës publike, domosdoshmërisht duhet të ketë kaluar nga krevati i Edi Ramës, nga skrivania e Edi Ramës, nga makina e Edi Ramës.

Qeveria nuk duket si një fabrikë pune por si një makineri seksi nëpër të cilën vjen vërdallë me penis në dorë Edi Rama. Dhe kjo gjë e qetëson kryeministrin, e çliron disi nga e kaluara e afërt kur e shanin dhe e bullizonin herë si homo e herë si dhunues grash.

Fundja mirë bën, na e ka gjetur festen sipas kokës. Ne taksapaguesit, qytetarët e kësaj republike nuk duam të dimë kur derdhet uji në çezma, ne presim me padurim kur derdhet Rama.

Dhe Edi Rama kalon në orgazëm jo me femrat e qeverisë së tij por me meshkujt e opozitës dhe të medias që e luftojnë jo pse nuk rritet ekonomia por si po shkon kurvëria!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *