29 Nëntor, 2023

Rusia mbetet edhe pa birrë, largohet Heineken

 Rusia mbetet edhe pa birrë, largohet Heineken

Heineken është kompania e radhës që vendos të pezullojë aktivitetin e saj në Rusi, për shkak të ndërhyrjes ushtarake në Ukrainë.

Të martën Shell, Coca-Cola, Pepsi mbyllën punën në Rusi dhe holandezja “Heineken” vendosi të lërë pa birra tregun rus.

Në komunikatën e Heineken bëhet me dije se kompania do të ndalojë shitjet, prodhimin dhe reklamimin e birrës së saj në Rusi.

“Shohim një distancim të qartë mes veprimeve të qeverisë dhe punonjësve tanë”, shkruhet mes të tjerash.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *