29 Nëntor, 2023

Rusia kërcënon njerëzimin: Mos guxoni, lufta e Tretë do të jetë bërthamore

 Rusia kërcënon njerëzimin: Mos guxoni, lufta e Tretë do të jetë bërthamore

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov, ka folur për mundësinë e një “Lufte të Tretë” e që sipas Lavrovit do të ishte një luftë nukleare, shkruan BBC.

Këto komente Lavrov i ka bërë gjatë një konference për media, ku edhe ka komentuar deklaratat e presidentit të SHBA-së, Joe Biden, për sanksionet kundër Rusisë.

“Nëse bëhet një luftë e vërtetë kundër nesh, atëherë ata që bëjnë plane të tilla duhet të mendojnë për këtë [dhe] për mendimin tim plane të tilla po bëhen,” ka thënë Lavrov.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *