27 Nëntor, 2022

Revoltohet Erion Braçe: Ka shtet këtu a jo, Berisha po hedh thasët me lekë në mes të Tiranës e se kontrollon njeri

 Revoltohet Erion Braçe: Ka shtet këtu a jo, Berisha po hedh thasët me lekë në mes të Tiranës e se kontrollon njeri

Erion Braçe ka reaguar i revoltuar, me faktin se Sali Berisha po hedh shuma të mëdha parash për Kuvendin e 11 dhjetorit dhe asnjë organ ligjzbatues nuk e kontrollon, se nga i gjen këto para.

“Shumë thashë me lekë, shumë!

Që Sali Berishës si kanë munguar kurrë paratë, kjo nuk është e re. Edhe Hitlerit si munguar kurë.

Por nje gje nuk kuptoj;

Në zemër të Tiranës po shpenzohen shumë thashë me lekë nga një njeri i vetëm, por asnjë ajenci ligjzbatuese nuk lëviz nga vendi.

Madje sapo mbaroi orari zyrtar dhe nisi fundjava dhe zero veprim ka!

Para per qirane e stadiumit, para per tribunen, para per ekranet, para per zerin, para per transmetimin, para para para para para;

Po burimi cili është?

Hyra tani ne Qemal Stafa dhe aty, ka mbi 100 njerez qe po punojne, ka nje varg te gjate mjetesh me materiale e pasisje, por të gjitha janë të paientifikuara, kanë hequr logot identifikuese.

Ne Durres, paisjet jane bere hyrje nga KUADR.COM por operacioni eshte zgjedhur i tille qe mos lere asnje gjurme!

Kush po punon, kush po merr parate dhe kush po paguan?

Qe Sali Berishes ne 8 vite nuk ju nderprene kurre burimet e parave, nuk ju prish asnje nga kontratat qe firmosi e vulosi si koncesione duke ikur, nuk ju sulmua asnje nga kompanite kliente, nuk ju kallezua asnje nga hajdutet e medhenj qe shfrytezonin pushtetin e sherbenin si depozita parash, kjo eshte e dukshme;

Por tani kur cdo shqiptari qe kthehet nga emigrimi i kontrollohet cdo cante, si ka mundesi qe ketij si kontrollohet asnje nga thaset qe po derdhen ne mes te Tiranes”, shkruan Braçe.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *