2 Shkurt, 2023

Rama “përplaset” me Erion Braçen për… lopët

 Rama “përplaset” me Erion Braçen për… lopët

Kryeministri Edi Rama ka komentuar postimin e deputetit socialist Erion Braçe i cili ka shkruar një ditë më parë se krahasuar me vitin 2018 kemi 65 mijë lopë, 250 mijë dele dhe 100 mijë dhi më pak.

Rama ngre pyetjen ‘më thoni ku ikën lopët kur sot Shqipëria prodhon 97% të qumështit që konsumon’.

“Shqipëria, meqë kemi dëgjuar shumë, që qumështi falimentoi, ikën lopët, Shqipëria prodhon 97% të qumështit që konsumon. Më thoni ku ikën.

Nëse shikojmë realitetin me shifrat e konsumit ne na dalin pyetje të tjera, si bëhen statistikat, si janë regjistruar miliona lopa që u zhdukën, kanë ngordhur?

97% e qumështit që konsumohet në Shqipëri, prodhohet në vend”, tha Rama.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *