1 Tetor, 2023

Profesori i njohur: Partia Socialiste është organizata me e ndyrë, ajo duhet urryer dhe shkatërruar

 Profesori i njohur: Partia Socialiste është organizata me e ndyrë, ajo duhet urryer dhe shkatërruar

Profesori dhe aktivisti i njohur Ervin Goci, ka reaguar pas festimit nga ana e socialistëve, e 31-vjetorit të krijimit të PS-së.

Ai thotë se Partia Socialiste është organizata më e ndyrë e krimit të organizuar, që duhet urryer dhe shkatërruar me çdo kusht.

“Partia Socialiste eshte organizata me e ndyre e krimit te organizuar ne Shqiperi..

Kjo organizate nuk ka me asnje shpetim, ajo duhet urryer dhe shkaterruar..

Ato qe u sherbejne, jane ca qenie te ulta qe nuk ia vlen t’i hedhesh as qyrret..

Shqiperia, me siguri, eshte nga te vetmet shtetet ne bote me mbetjet e enverizmit dhe stalinizmit ne pushtet.

Kjo eshte nje arsye per te refektuar te gjithe se ku jemi katandis dhe sa te mbrapshte e perverse e kemi te ardhmen..

Cilido qe i voton, nuk ka asnje arsye, te urresh kundershtarin nuk eshte arsye per te marre ne qafe veten”, shkruan ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *