9 Dhjetor, 2023

Policia rrethon selinë e PD-së pas votimit për shkarkimin e Bashës, frikë për trazira

 Policia rrethon selinë e PD-së pas votimit për shkarkimin e Bashës, frikë për trazira

Forca të shumta policie kanë rrethuar në një perimetër të gjerë selinë e Partisë Demokratike në Tiranë.

Vetëm në hyrjen e godinës së Parlamentit që është ngjitur me godinën e PD, ndodhën shtatë furgona policie, ndërsa prani e madhe efektivësh vërehet në të gjithë zonën përreth këtij objekti.

Prania e forcave të rendit rreth godinës së PD-së është shtuar gjatë minutave të fundit teksa pritet të përfundojë edhe Kuvendi i thirrur nga Berisha, në të cilin u votua shkarkimi i Lulzim Bashës.

Më heret delegatët votuan shkarkimin e sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi si edhe të tre nënkryetarëve Jorida Tabaku, Grida Duma dhe Enkelejd Alibeaj.

Duket se policia i trembet një mbledhjeje të delegatëve të ftuar nga Berishë në godinën e PD pas rezultatit për shkarkimin e Bashës, dëshirë të cilën e kanë shprehur mjaft prej tyre.

Gjatë fjalës së tij sot, Berisha bëri një përshkrim të rrugëtimit të PD-së që nga viti 1991 deri më sote duke iu rikthyer periudhave të vështira siç ishte viti 1997 apo edhe më pas.

Ish-kryeministri kërkoi nga amerikanët që të tërhiqnin vendimin për ta shpallur “non grata”, ndryshe ai do të detyrohej të vijonte luftën për t’u rikthyer në pushtet.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *