9 Dhjetor, 2023

Po vjen era bulmet nga fëlliqësirat mediatike

 Po vjen era bulmet nga fëlliqësirat mediatike

Nga Bledi Mane

Pasi nuk lanë të prishej Teatri Kombëtar,

pasi rrëzuan Edi Ramën nga pushteti,

pasi qërruan ambasadoren Yuri Kim nga Shqipëria, pasi tronditën administratën e presidentit amerikan Biden,

pasi detyruan filantropin George Soros ti kërkojë falje Shqipërisë,

pasi shkarkuan kryetarin e bashkisë Erion Veliaj,

pasi morën godinën e partisë dhe pasi zhdukën Lulzim Bashën nga Partia Demokratike,

pasi rizgjodhën Sali Berishën kryetar të PD-së,

pasi anulluan reformën në drejtësi dhe shpallën të pafajshëm Adriatik Llallën…

tani “ajka e shëllirës mediatike shqiptare” u nis drejt Kazakistanit ku do qërojnë nga pushteti presidentin despot Tasim Tokajev dhe do i sjellin popullit kazak lirinë e munguar!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *