9 Qershor, 2023

Për kodoshin mediatik Blendi Fevziu, i njohur ndryshe me pseudonimin “Korani” si spiun i Sigurimit

 Për kodoshin mediatik Blendi Fevziu, i njohur ndryshe me pseudonimin “Korani” si spiun i Sigurimit

Nga Ilir Demalia

Uriahipi mediatik

KODOSHI numër 1 mediatik i korrupsionit të qeverive të  këtij 30 vjeçari  në lidhjet qeveri-biznes të levrimit të parave të pista dhe të shkatërrimit të pronës publike dhe private, duke përfituar me paga të majme, si reklama apo leje ndërtimesh në shkatërrim pronash dhe vlerash historike, duke futur dhe para deri të njerëzve të Millosheviçit nëpërmjet kumbarit të serbeve Baton Haxhiu dhe Saimir Mane, është  Blendi Faqeziu, apo KORANI.

Dje qeshja e tij si URIA kur tallej duke pyetur të ftuarit për rrogat dhe duke thënë, “doni rrogën time, ia u tregoj unë…” tregon gjendjen e mjere të këtij njeriu të paskrupull.

Dihet si i ka rrogat  milionëshe dhe perfitimet që kanë marrë nëpërmjet pushteteve kriminale Blendi Fevziu dhe analiste dhe moderatorë të tjerë me përfitime pronash publike dhe të tjera që duhet të jenë objekt i hetimit nga SPAK, si njerëz në bashkëpunim me krimin politik-ekonomik që kanë rrënuar vendin, të drejtën e pronës dhe të ardhmen e vendit duke i sherbyer axhendave të bandave politike dhe aspak shërbimit  publik, se pushtet i katërt jo e jo.

Këta ish- bashkëpuntorë që mbushën median opozitare ne 91 duke filluar me Rilindjen Demokratike, siç shkruan Dom Simon Jubani në librin “Burgjet e mija”-  “nuk do të munden kurrë me u çlirue nga deklarata e bashkëpunimit me Sigurimin, që kishin nënshkrue njëherë e pergjithmonë, nëshkrimin që nuk do të pështojshin gjithë jetën, që do të rëndoj mbi ta ma keq se rrasa e vorrit. Spiujt vazhdojnë dhe sot e kësaj dite zanatin e tyne: I ke ne të gjitha poret e shoqnisë  shqiptare, prej qeverie ne kishe e media.”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *