21 Shtator, 2023

Pazaret e Ylli Rakipit me Vasil Kallupin: 7 mln euro në xhepat e gazetarit që bën moral në TV

 Pazaret e Ylli Rakipit me Vasil Kallupin: 7 mln euro në xhepat e gazetarit që bën moral në TV

Teksa cdo dite flitet per vjedhjet qe po u behen shqiptareve SPAK ne disa raste po hesht. Rasti qe po flasim ka te beje me gazetarin Ylli Rakipi dhe biznesmenin Vasil Kallupi.

Lidhja Kallupi-Rakipi vërtetohet nepermjet tabulateve telefonike.

Vasil Kallupi ka lidhje të forta me ylli Rakipin e sigurisht kane bere dhe disa pazare ne kurriz ne taksapaguesve. Nje nder to ka te beje me pazarin e zyrave te OSHEE ose sic njihej dikur ÇEZ.

Biznesmeni Kallupi ka negociuar me Ylli Rakipin qe ÇEZ te merrte me qera godinat e Rakipit sigurisht palet kishin interes se qarkullonte lek i madh ne loje.

Por te gjitha keto pazare ishine ne disfavor te popullit. Per marrjen e ketyre ambienteve u mor 1 rryshfet i konsiderueshem qe u dha nga Ylli Rakipi pasi ky i fundit ishte me i interesuari.

Pas shume perpjekiesh i’a doli qe nepermjet pazareve te vjele popullin. Keto pazare te fshehta hetohen lehtrsisht dhe nepermjet tabulateve telefonike.

Ndaj meqe drejtesia e re i ka marre me rradhe te gjithe te korruptuarit le te mos harroje Ylli Rakipin qe i ka vjedh ketij populli rreth 7 mln euro.

Ylli Rakipi qe sot ben moral neper banaqet televizive duhet te heshte ose te pakten te mos flase per korrupsion kur vet ai e ka zhvatur kete popull.

Ylli Rakipin tashme te gjithe e njohin per keqperdorimin e profesionit te tij si gazetar i cili duke bere presione eshte shndërruar në biznesmen.

Ndaj Rakipi duhet te dale ne emisionin e tij te flase e te shpjegoje se perse qytetarët u dashka të paguajne hajdutërinë e tij? Perse zgjidhja e vetme ishin ambientet e tua me nje cmim marramendes?

Sigurisht pergjigjet duhet ti jape dhe para SPAK.

Spak te filloje hetimet e te mos dale kundër qytetareve në krah të hajduterisë te oligarkeve! E meqe ne inbox-in tone kane mberritur me dhjetra sms qe kerkojne nga SPAK hetim dhe ne i bejme thirrje SPAK qe duhet te veproje. Tabulatet telefonike vazhdojne te jene.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *