1 Shkurt, 2023

Neritan Liçaj: Duhet ta rrëzojmë Ramën me çdo kusht, jam gati të jap edhe jetën më 7 korrik

 Neritan Liçaj: Duhet ta rrëzojmë Ramën me çdo kusht, jam gati të jap edhe jetën më 7 korrik

Aktori Neritan Liçaj thotë se do të marrë pjesë në protestën e thirrur nga Sali Berisha më 7 korrik.

Gjatë një aktiviteti të zhvilluar nga ish-kryeministri, Liçaj thekson se do të protestojë për rrëzimin e kësaj qeverie pa asnjë kusht.

Sipas tij, nëse Shqipëria do të futet në Evropë nuk do të futet vetëm me institucione, por do të futet me një qytetërim të vetin.

“Kauza ime është fare e thjeshtë, është Shqipëria. Të gjithë e duam këtë vend. Kauza tjetër kush? Është Shqipëria në Evropë.

Nëse ne do të futemi në Evropë, nuk do të futemi vetëm me institucione, por do të futemi edhe me një qytetërim tonin, që është shqiptaria.

Këtë e bën arti kultura, shkenca,  sporti, media dhe arsimi. Arti forcon dy muskujt më të fortë të njeriut, zemrën dhe mendjen.

Jo me kot gjithë demokracitë e mëdhaja investojnë shumë në art. Duke patur një qytetarë të civilizuar  mund të ndërtohet një shoqëri moderne.

Unë protestojë për rrëzimin e kësaj qeverie pa asnjë kusht.

U them shqiptarëve që kombet e mëdhenj japin jetën për lirinë, kurse shumë shqiptarë falin lirinë për jetën dhe kjo nuk është e mirë”, tha ndër të tjera Liçaj, i cili la të kuptohej se ishte gati të jepte jetën e tij, për rrëzimin e Ramës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *