3 Shkurt, 2023

Në gjendje të rëndë shëndetësore, Bujar Nishani dërgohet për kurim jashtë vendit

 Në gjendje të rëndë shëndetësore, Bujar Nishani dërgohet për kurim jashtë vendit

Ish- presidenti i Republikës, Bujar Nishani për shkak të gjendjes së tij të rënduar dhe nevojës për trajtim me të specializuar mjekësore është transferuar në një spital jashtë vendit gjatë mëngjesit të sotëm.

Kujtojmë se ditën e djeshme, Nishani është shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, pasi ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Ish-presidenti u rikthye në Sanatorium me simptomat të post covidit dhe kishte shenja pneumonie në mushkëri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *