29 Nëntor, 2023

MESAZHI i fundit i saj! Ndarja nga jeta e Hueyda El Saied, VIP-at prekin me mesazhet

 MESAZHI i fundit i saj! Ndarja nga jeta e Hueyda El Saied, VIP-at prekin me mesazhet

Lajmi i ndarjes nga jeta i artistes Hueyda El Saied ishte i papritur për opinionin publik, miqtë dhe familjarët. Artistja, vetëm 46-vjeçe, humbi jetën pas një lufte të gjatë me tumorin prej një viti. Ajo la pas të birin, partnerin dhe artin e saj.

Artistët shqiptarë, gazetarët, moderatorë, këngëtarë, aktorë dhe analistë….të gjithë mbetën zemërthyer pas këtij lajmi tragjik. Postimet në rrjetet sociale janë mbushur me dedikime prekëse pas humbjes së jetës së artistes.

Nga Blendi Fevziu, Olti Curri, Rudina Magjistari, Bledi Strakosha, Ervin Kurti e shumë personazhe të tjerë të njohur, kanë mbushur rrjetet sociale me dedikimet prekëse pas lajmit të trishtë.

Këngëtarja e njohur, Irma Libohova ka zbuluar dhe një nga mesazhet e fundit që ka shkëmbyer me artisten e ndjerë.

“Uh çfarë dite e trishtë! Sapo e lexova lajmin. Ky është chat-i fundit. U prehsh në paqe e mira Huejda dhe pse s’dua ta besoj!!”, shkruan ajo.

Blendi Fevziu

Bledi Strakosha

Irma Libohova

Isli Islami

Rudina Magjistari

Olti Curri

Jonida Maliqi

Ervin Kurti

Arbana Osmani

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *