1 Tetor, 2023

Me kë është i nxehur, ky komunist i paepur, që na çirret, se jam “burri i malësisë”

 Me kë është i nxehur, ky komunist i paepur, që na çirret, se jam “burri i malësisë”

Nga Arben Duka

Me kë është i nxehur,
ky psikopat,
komunist i paepur,
njëzet e katër karat?!

Berisha ka hall koke,
në vesh i tringëllijnë prangat,
po si është e mundur,
që ende mbledh falangat!?

Me mender foltoren,
Sali Berisha na veli,
dhe rinia e PD-së,
i mban ison këtij krimineli!

Rinia duartroket,
këtë kriminel të pabesë,
tek kjo lloj rinie,
si mund të kemi shpresë!

Dhe sot gozhdën e radhës,
ky mashtrues ordiner e nguli,
kur tha se vendi ka vetëm dy probleme,
Edi Rama dhe Luli!

Meqë po i hapen gjithë ekranet,
nuk mbahet horri i horrit,
tani po na flet nga pozitat,
e prokurorit!

Televizionet e degjeneruara,
i lënë Saliut goxha hapësira,
kur askushi sot,
është shkretëtira!..

Si në rrethina,
dhe në mes të Tiranës,
Saliu të vërtetës,
i rri anës e anës!

Të gjithë e dimë se foltorja,
nisi mbasi Saliu u shpall “Non grata”,
dhe mbasi përjashtimi nga Grupi,
i erdhi si mandata!

Para një jave,
na tha “burri i malësisë”,
se gjykatësi i kish pranuar,
padinë në Paris!

Si gjithnjë na gënjeu,
dhe tani ky langaraq,
në Gjykatën e Parisit,
ka mbrritur një letër dhe….kaq!

Po afron 11 Dhjetori,
kur zgjedhjet ka shpallur burri i vjetër,
po PD-ja do t’i mbetet Lulit që e ka,
Saliu mund të krijojë një parti tjetër!

Po dhe këto probleme mos ishin,
situata në PD-ë është e ndërlikuar,
se s’mund të konkurrojë për kryetar,
një deputet i përjashtuar!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *