1 Tetor, 2023

Lulzim Basha, mesazh të koduar Berishës për 21 janarin: A do flasë Basha, kush i urdhëroi vrasjet?

 Lulzim Basha, mesazh të koduar Berishës për 21 janarin: A do flasë Basha, kush i urdhëroi vrasjet?

PD është gati të përballet me cdo situatë”.

Kështu u përgjigj Lulzim Basha kur u pyet nëse do të lejojë më Sali Berishën që të futet në selinë e PD-së, sikur ndodhi sot.

Ish-kryeministrit Berisha, lideri aktual demokrat i kujtoi 21 kanarin e 2011, kur u vranë 4 protestues në bulevard ,pas demonstratës.

Skenari i sotëm ishte skenar provokimi, kopjoi skenarin e Tom Doshit në 21 janar, por unë nuk iu përgjigja, sikur iu përgjigja Sali Berisha në 21 nanar. 

Ne do të ruajmë qetësinë, por do të kemi vendosmërinë totale për të mbrojtur interesin e demokratëve”.

Lulzim Basha siguroi demokratët për një gjë.

Nuk do të lejojmë asnjë horr, trafikant, asnjë hiç të vijë këtu për të marrë nëpërkëmbë dinjitetin e demokratëve, për këtë të jeni të sigurt.

Do të bëjmë me të gjitha ato virtyte që na karakterizojnë, ndërkohë që ata bënin si gorilla jashtë, ne vazhduam mbledhjen.

Do ta bëjmë me vendosmëri pa u ngutur dhe ngutja e frikacakut i ka kushtuar kësaj partie” tha ai.

Në 21 janar 2011, Lulzim Basha ishte ministër i Brendshëm dhe ka gjithë të dhënat se çfarë ndodhi dhe kush e urdhëroi vrasjen e 4 personave.

Përmendja e 21 janarit, është një mesazh i koduar për Berishën që mos ta kalojë “vijën e kuqe”, ndryshe Basha do flasë dhe mund ta marrë më qafë Berishën.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *