3 Dhjetor, 2023

“Lul Basha dhe Agron Gjekmarkaj, mos na çani tra*in me këta spiunët e Sigurimit”

 “Lul Basha dhe Agron Gjekmarkaj, mos na çani tra*in me këta spiunët e Sigurimit”

Ish-studenti i dhjetorit, Ilir Demalia, ka reaguar ashpër pas takimit të Lulzim Bashës me demokratët e Kurbinit, në të cilin ishte present edhe Preç Zogaj.

Demalia shkruan se Zogaj ka qenë spiun i Sigurimit dhe mbante pseudonimin “Çiftelia” dhe “Pena e Artë”.

“Bëni ç’të doni po mos na çani trapin më me “antikomunizmin” tuaj bajat.

Lul Basha dhe Agron Gjekmarkaj, mos na çani më trapin për deko(mut)nistizim dhe hapje të dosjeve të Sigurimit të Shtetit, përderisa mbështeteni tek bashkepuntorët e Sigurimit si Çiftelia apo Peña e Arte -Preç Zogaj, dhe të tjerë, ashtu si i përdori Berisha që nga dhjetori i 1990 sipas programit të Partisë dhe Sigurimit për krijimin e pshurralizmit politik.

Antikomunizmi juaj nuk ka asnjë ndryshim nga antikomunizmi i komunistit Berisha”, shkruan Demalia i revoltuar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *