4 Dhjetor, 2022

Historia e panjohur: Kush është gazetarja e përfolur për një lidhje intime me Lulzim Bashën?

 Historia e panjohur: Kush është gazetarja e përfolur për një lidhje intime me Lulzim Bashën?

Lulzim Basha ndër vite është përpjekur të paraqitet si një baba dhe një bashkëshort model.

Dhe në pamje të parë, ashtu mund të duket vërtet.

Por faktet janë paksa ndryshe.

Kreu i PD-së së mbetur, përflitet për disa lidhje paralele, ndërsa ishte i martuar.

Një prej këtyre lidhjeve ishte gati publike, të paktën për gazetarët.

Bëhet fjalë për një lidhje intime me një spikere lajmesh të njohur, me origjinë nga Tropoja (emrin s’po e japim për arsye etike).

Lidhja intime e tyre nisi kur basha ishte ministër i Jashtëm, ndërsa ajo punonte në RTSH.

Në atë kohë, Basha e merrte me vete atë në çdo udhëtim jashtë shtetit.

Më pas, kur u zgjodh kryetar Bashkie, arriti deri aty sa e mori zëdhënëse, për ta pasur sa më afër.

Jo vetëm kaq, por me fondet e Bashkisë, i dha një kredi të butë për babain që të blinte një shtëpi.

Kjo lidhje ishte e ditur edhe nga Aurela Basha, e cila e kaloi në heshtje, e poshtëruar, pa guxuar t’i kërkonte divorcin.

Megjithatë, ajo lidhje u shua dhe tashmë spikerja e lajmeve i është rikthyer punës së mëparshme, por këtë radhë në një television privat, të hapur një apo dy vite më parë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *