29 Nëntor, 2023

Kapteri që drejton gazetën Panorama, si gazeta Ushtria

 Kapteri që drejton gazetën Panorama, si gazeta Ushtria

Nga Ilir Demalia

Që se kur gazetën Panorama e ka marrë në drejtim ish-kapterri Shkollës Bashkuar, gamori i Peqinit  me kallashnikov në dorë, në 21 shkurt 1991, pëlliste  si gamor, – do t’ju vras te gjithëve për monumentin e Enverit, gazeta Panorama është bërë si gazeta Ushtari në kohë të komunizmit.

Gjithkush e mban mend mosjustifikimin e 1 milion dollarëve te investuara në Credins Bank nga ky kerriç-kapter Enverist.

Doli i pafajshēm nga gjykatat e Gjermen-Imerit.

Po stadiumin e Peqinit e boni ky kapterr si pati  premtuar në fushatë për depuetet ashtu si dhe për shumë gjëra të tjera?

Ky palaço duhet të jetë objekt i SPAK dhe jo të drejtojë gazetë.

Këto turpe ndodhin veç në Shqipëri.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *