28 Janar, 2023

Ju e meritoni që Edi Rama t’ju bëjë shurrën në kokë çdo mëngjes, o popull lapangjoz

 Ju e meritoni që Edi Rama t’ju bëjë shurrën në kokë çdo mëngjes, o popull lapangjoz

Nga Mentor Kikia

Popull servil e pa shtylle kurrizore!

Gjithnje e me shume binden, fort madje, se ne kete vend punet kane ecur mbrapsht jo per faj te udheheqesve.

Eshte populli!

E di qe do me kritikoni, por une them serish me bindje se eshte populli.

Me popull servil, lapangjoz e pa shtylle kurrizore nuk mund te gjesh.

Nuk ka ngelur udheheqes, mashtrues e delenxhi pa i kenduar kenge, me saze, me iso, me cifteli, me daulle….

I kenduam Enverit dhe Mehmetit sa na doli rryli i fytit.

Me pas Fatos Nanos, Sali Berishes, Ilir Metes, Sudes e Rrapush Xhaferrit.

Ka 10 vjet qe i kendojme Edi Rames. Per cdo km rruge qe ben e per cdo kanal qe pastrohet ka nga nje kenge.

Madje ia kenduan nje edhe Erdoganit, xhaxhait tone te madh.

Dje i kane kenduar kenge Rames, Belindes dhe Damianit per lotin e pare te rruges Kardhiq-Delvine.

Jane edhe tre lote(segmente), beni gati kenget e tjera o fyej.

Ne me gjeni nje popull te dyte si ky, une mbyll gojen, syte dhe hundet.

Kenga kushton shume – thote Kadareja diku. Ndersa ne ta kendojne edhe per nje byrek me dhalle.

Une perfundimisht them se ne meritojme jo te vidhemi e te shtypemi.

Por udheheqesit mund te na vijne dere me dere e te na pshurrin mengjes per mengjes.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *