9 Dhjetor, 2023

Ishte njeriu më i kërkuar në vend, kapet i fshehur në një makinë… brenda një kamioni

 Ishte njeriu më i kërkuar në vend, kapet i fshehur në një makinë… brenda një kamioni

Një i arratisur që konsiderohej si “njeriu më i kërkuar në Australi” është arrestuar gjatë një tentative shumë të ndërlikuar kalimi të kufirit.

33-vjeçari Mostafa Baluch ishte në kërkim prej 17 ditësh dhe u gjet nga policia i fshehur në një makinë, brenda një kamioni.

Kapja e Baluch, i cili akuzohet për trafik droge, është konsideruar nga autoritetet australiane si një nga ditët më të bukura të policisë.

Ai ishte në liri me kusht, i akuzuar për importin e 900 kg kokaine nga Ekuadori, kur arriti të prishte byzylykun e sigurisë dhe të largohej.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *