10 Qershor, 2023

Ish-oficerët ushtarakë japin alarmin për raportin e UFO-ve

 Ish-oficerët ushtarakë japin alarmin për raportin e UFO-ve

Ish-zyrtarët ushtarakë amerikanë folën për CNN pas një raporti të botuar nga CBS News “60 Minutes” në lidhje me UFO-t që ushtria po has.

Departamenti i Mbrojtjes i dorëzoi një raport Kongresit në prill.

Ish-drejtori i Inteligjencës Kombëtare, John Ratcliffe kishte thënë se gjetjet do t’i tronditnin njerëzit sepse ‘sinqerisht’ ka shumë më tepër pamje sesa janë bërë publike”.

Chris Mellon, ish-zëvendës ndihmës sekretari i mbrojtjes dhe Inteligjencës tha: “Ne kemi shkelje të përsëritura të hapësirës ajrore të SHBA nga automjete të paidentifikuara. 

Ata janë shumë të aftë, në disa raste, më të aftë se çdo gjë në inventarin tonë. Kjo po ndodh prej vitesh dhe e vërteta ka filluar të shfaqet. Kemi pasur një dështim masiv të inteligjencës. Dhe ne tani kemi një kërcënim, një kërcënim të panjohur që duhet ta kuptojmë.”

Mellon shtoi: “Ne jemi të pambrojtur dhe kjo ka vazhduar për një kohë të gjatë. Më në fund, Kongresi ynë po mëson për këtë situatë. Ata kanë filluar të reagojnë.

Në disa raste, kohët e fundit ne kemi pasur këto “gjëra” që vërshojnë rreth anijeve luftarake në brigjet e Kalifornisë, vërshojnë rreth bazave të mbrojtjes strategjike të raketave.  Pra është diçka që duhet ta marrim seriozisht.”

Sean Cahill, shefi i marinës amerikane tha: “Teknologjia e tyre tejkalon arsenalin tonë me të paktën 100 vjet deri në 1000 vjet për momentin. Avioni ynë kishte zero kontroll në sipërfaqe.

Nuk kishte asnjë mjet shtytës që ne mund të zbulonim. Ajo lëvizte me shpejtësi hipersonike. Dhe i parapriu pilotëve në pikat e tyre të kapakëve. Pra, dukej se kishte disa njohuri se ku ishin drejtuar pilotët para kohe.”

Ai tha se për momentin nuk i posedojnë këto aftësi në arsenalin e tyre.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *