21 Shtator, 2023

Ilir Meta sulmon SHBA: Kanë një president të korruptuar dhe mbështesin komunistët në Shqipëri

 Ilir Meta sulmon SHBA: Kanë një president të korruptuar dhe mbështesin komunistët në Shqipëri

Ambasada amerikane ka publikuar disa foto nga festa që ka organizuar me disa nga personat që kanë kontribuar për reformën në drejtësi, ndërkohë që bëhen 5 vite nga nisja e saj.

Në faqen e Ambasadës në FB, mes personave të shumtë që komentojnë, është edhe Dritan Kaba, i njohur për shumë vite si këshilltar i Ilir Metës.

“Ne fotot e publikuara jane nje tufe komunistesh ose pasardhes te tyre, qe kane persekutuar dhe denuar me mjirea njerez qe jane shpallur si agjente amerikane!

Kjo eshte festa juaj me pasardhea te komunizmit dhe xhelate ne vete te pare te antikomunisteve. Turp!

Megjithese kur nuk ka turp presidenti juaj per korrupsionin dhe mbeshtjen e organizatave dhe ligjeve te majta, ju nuk iu ze turpi!

Ju jemi sherbetore te leftisteve, te nje presidenti te korruptuar e te paafte. Ju jeni ne sherbim te DASH ose ndryshe siç e ka cilesuar presidenti i 45 dhe besoj edhe i 47 i SHBA Trump, i Departamentit te Deep state”, shkruan ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *