21 Shtator, 2023

“I dehur jam, këmbët s’më mbajnë…”, Erion Braçe poezi për Berishën

 “I dehur jam, këmbët s’më mbajnë…”, Erion Braçe poezi për Berishën

Erion Braçe ka postuar një foto të Sali Berishës nga “Bar Amerika” ku votoi për shkarkimin e Sali Berishës, për të ironizuar ish-kreun e PD.

Ai e ka shoqëruar këtë foto tekstin e një kënge si më poshtë:

“I dehur jam..

Kembet s’me mbajne,

Por me mundon

Nje dashuri!

Tash per cdo nate pi raki dhe vene,

Gjithkend qe e helmojne e mu po me ngushellojne,

Ti mundesh me më shpëtu, të lutem më ndihmo…

Çdo gotë po të shoh të përqafuar me të,

Si nuk pate pak mëshirë për t’më lënë në ditë ma t’mirë

Kur të gjitha ty ti dhashë…

Kembet s’me mbajne,

Sa fort kam piiii,

Druj se po vdes,

Pa dashuri!!”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *