28 Nëntor, 2023

Historia pak e njohur: Ish- gruaja e Putinit u martua me një toyboy 20 vjet më të ri!

 Historia pak e njohur: Ish- gruaja e Putinit u martua me një toyboy 20 vjet më të ri!

Vetëm një vit pas divorcit nga Vladimir Putin, ish gruaja e presidentit rus u martua me nje burrë 20 vjet më të ri se ajo.  Kreu i shtetit rus u martua me Lyudmila Shkrebneva në 1983 dhe ka dy vajza me të:  Mariya Vorontsova dhe Yekaterina Tikhonova.

Pasi Putin u bë president në vitin 2000, Lyudmila por nuk i pëlqente vendosja në qendër të vëmendjes. Qershorin e 2013-tës, cifti njoftoi se po divorcohej. “Ishte një vendim i përbashkët: ishim në pikën që as nuk shiheshim më, secili kishte jetën e tij”, pat pohuar ai.

Shumë shpejt pas kësaj,  Lyudmila lidhi kurorë sërish, këtë radhë me Artur Ocheretny, i cili punonte në Qendrën për Zhvillimin e Komunikimit Ndërpersonal, një nga projektet e ish Zonjës së Parë për promovimin e kulturës dhe gjuhës ruse.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *