5 Dhjetor, 2022

Gruaja e Lulzim Bashës bëhet romantike për Shën Valentinin, “harron” aferën e të shoqit me spikeren e lajmeve

 Gruaja e Lulzim Bashës bëhet romantike për Shën Valentinin, “harron” aferën e të shoqit me spikeren e lajmeve

Aurela Basha ka uruar kreun e PD Lulzim Basha në ditën e të dashuruarve.

Ajo ka ndarë një foto të para shumë viteve në krah të tij ku shkruan se çdo ditë që kalon me të është dita e saj e preferuar.

“Çdo ditë që kaloj me ty është dita ime e preferuar.

Prandaj sot është një ditë e re e preferuar për mua”, shkruan Aurela Basha.

Afera e Lulzim Bashës

Lulzim Basha ndër vite është përpjekur të paraqitet si një baba dhe një bashkëshort model.

Dhe në pamje të parë, ashtu mund të duket vërtet.

Por faktet janë paksa ndryshe.

Kreu i PD-së së mbetur, përflitet për disa lidhje paralele, ndërsa ishte i martuar.

Një prej këtyre lidhjeve ishte gati publike, të paktën për gazetarët.

Bëhet fjalë për një lidhje intime me një spikere lajmesh të njohur, me origjinë nga Tropoja (emrin s’po e japim për arsye etike).

Lidhja intime e tyre nisi kur basha ishte ministër i Jashtëm, ndërsa ajo punonte në RTSH.

Në atë kohë, Basha e merrte me vete atë në çdo udhëtim jashtë shtetit.

Më pas, kur u zgjodh kryetar Bashkie, arriti deri aty sa e mori zëdhënëse, për ta pasur sa më afër.

Jo vetëm kaq, por me fondet e Bashkisë, i dha një kredi të butë për babain që të blinte një shtëpi.

Kjo lidhje ishte e ditur edhe nga Aurela Basha, e cila e kaloi në heshtje, e poshtëruar, pa guxuar t’i kërkonte divorcin.

Megjithatë, ajo lidhje u shua dhe tashmë spikerja e lajmeve i është rikthyer punës së mëparshme, por këtë radhë në një television privat, të hapur një apo dy vite më parë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *