21 Shtator, 2023

Grida Duma: Jetojmë në një vend, ku asnjeri nuk thotë “më fal”

 Grida Duma: Jetojmë në një vend, ku asnjeri nuk thotë “më fal”

Deputetja Grida Duma, e ftuara në emisionin “Arnautistan”, foli për konceptin e kërkim faljes në politikë, dhe jo vetëm.

Sipas saj, shqiptarët, për fat të keq, nuk dinë të kërkojnë falje.

“Ne jetojmë në një vend ku shumë pak njerëz thonë “më fal”.

Nëse ai thotë më fal, ai është i amnistuar.

Ndjesa nuk është pagesë, s’të kushton gjë të kërkosh falje”, tha Duma.

Sipas Dumës, Lulzim Basha tashmë ka një sfidë që të sjell ndryshime edhe në këtë pikë, pra që t’i bëjë njerëzit më të ndjeshëm.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *