9 Qershor, 2023

Gazetari që u plagos më 21 janar: Mos e arrestoni Berishën, le të jetojë edhe 100 vjet të tjera kështu

 Gazetari që u plagos më 21 janar: Mos e arrestoni Berishën, le të jetojë edhe 100 vjet të tjera kështu

Gazetari Fatos Mahmutaj, që u plagos në demonstratën e 21 janarit dhe tani jeton në azil në Belgjikë, ka shpërthyer kundër Sali Berishës.

“Do të doja që Sala të jetonte edhe 100 vjet të tjera! Sinqerisht! Ja kështu si lugat dhe qelbësirë, nga nevojtorja në nevojtore (foltore).

Kursejani arrestin, lëreni të telendiset kështu njëlloj si k*rvat me të pjellët e vet!

Ky legeni mezi pret të prangoset duke menduar se do të bëhet hero.

Lëreni pisin të lirë të bredhë nga të mundet që të vetëdegjenerohet me qelbin që do përhapë.

Pak nga pak do t’i largohen mileti për shkak të erës së keqe dhe herët apo vonë do e vra*ë veten kafsha”, shkruan ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *