27 Shtator, 2023

Flamur Noka i nxjerr të palarata Bashës: Na spiunonte tek Yuri Kim mua, Berishën dhe Palokën

 Flamur Noka i nxjerr të palarata Bashës: Na spiunonte tek Yuri Kim mua, Berishën dhe Palokën

Deputeti i PD-së Flamur Noka ka akuzuar Lulzim Bashën se gjatë protestave të vitit 2019 futi në kurth atë dhe Edi Palokën.

I ftuar në emisionin Kontrast, Noka tha se Basha ua ngarkonte atyre drejtimin e protestave dhe më pas ankohej në Ambasada duke thënë se dhuna në protesta ishte vepër e njerëzve të Berishës.

“Na kërkonte që protestat t’i drejtoja unë dhe Edi Paloka. Sa mbaronte protesta shkonte nëpër ambasada dhe thoshte shikoni, janë njerëzit e Berishës ata që i drejtojnë protestat.

Lulzim Basha sot po të zbresë në çdo aeroport amerikan arrestohet. Edhe pse zonja ambasadore ka bërë çdo gjë të marrë vizë, po nuk mori vizë diplomatike arrestohet.

Unë kam qenë ministër dhe i njoh këto faza. Këtij pro-amerikani të madh i vihen prangat” – tha Noka.

Noka ka zbuluar më pas qëndrimin e Berishës për djegien e mandateve duke theksuar se vendimi është marrë nga Basha, pa u këshilluar me strukturat e PD-së.

“Unë kam qenë partizan i djegies së mandateve, ose më saktë të kërcënimit për djegie mandatesh, sepse Edi Rama po sillej totalisht në mënyrë jodemokratike me opozitën.

Zoti Basha e ka deklaruar në media pa na thirrur ne së pari. Sali Berisha në mbledhje më paska thënë se çdo gjë duhet matur dhe menduar mirë.

Djegia e mandateve është një akt që të mos prisni që ndonjë faktor ndërkombëtar t’ju mbështesë. Unë nuk e di a do të keni këllqe ta mbani.

Do të zbatoj çdo vendim, tha Berisha, dhe iku. Kjo ka qenë deklarata e Berishës” – shtoi Noka.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *