27 Shtator, 2023

Faleminderit për ju që na bënit të qeshnim, në periudhën më të zymtë dhe të errët për Shqipërinë

 Faleminderit për ju që na bënit të qeshnim, në periudhën më të zymtë dhe të errët për Shqipërinë

Nga Fatmir Lama

Fadil Hasa eshte nje nga aktoret me te medhenj te humorit shqipetar.

Mezi prisnim te vinte e shtuna me ‘koncert variete’ per te pare Fadil Hasen, Gezim Krujen, Tano Banushin, Skender Sallakun, Met Begen etj.

Respekt pa fund per ata qe na benin te qeshim, edhe kur ishim te merzitur.

Ne fakt ne brezi i mbi 55 vjec e lart kemi nostalgji per ato vite te zymta por te qeshura.

Te zymta si varferi, por te qeshura nga humori i Fadilit me shoke.

Sot eshte mekat qe u shua Estrada e Durresit, Tiranes, Fierit, Vlores, sepse shtetit nuk ja ndjen me per artin dhe kulturen.

Nuk investon dhe nuk i ndihmon ata pak artiste qe kane mbetur

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *