27 Shtator, 2023

Erion Veliaj fyen qytetarët e ardhur nga rrethet në Tiranë: Qytetar nuk të bën vendi ku ha, fle dhe kryen nevojat personale

 Erion Veliaj fyen qytetarët e ardhur nga rrethet në Tiranë: Qytetar nuk të bën vendi ku ha, fle dhe kryen nevojat personale

Përplasja me kruen e FSHF-së Armand Duka duket se e ka nxjerrë nga shinat kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj.

I pyetur në Report Tv se përse i ka hyrë kësaj beteje, Veliaj ka bërë një tjetër gafë duke fyer të rinjtë që jetojnë në konvikte, të cilët kanë ardhur nga rrethet e Shqipërisë.

“Unë nuk luaj më vetë futboll, por kur shikoj padrejtësi reagoj. Ka kauza që nuk kanë pse të jenë të lidhura me interesin personal.

Prandaj dallon konviktori nga qytetari. Nëse qyteti për ty është vendi ku fle, ha dhe kryen nevojat personale atëherë ti je një konviktor, ti je thjesht banor, por qytetar bëhesh kur reagon dhe bëhesh aktivist” – tha Veliaj.

Më herët FSHF publikoi një audio-regjistrim të Veliajt ku ai përdorte një fjalor fyes dhe banal në një takim me anëtarë të Shoqatave të Futbollit të Tiranës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *