1 Tetor, 2023

EMRAT: Njerëzit që mbrojnë sot Berishën në TV, të gjithë familje komunistash

 EMRAT: Njerëzit që mbrojnë sot Berishën në TV, të gjithë familje komunistash

Lista e analistëve që mbrojnë sot foltoren e Berishës në TV.

1- Çim Peka, nipi i ambasadorit komunist në Korenë e Veriut, Maxhun Peka

2- Agim Nesho,djali i ambasadorit komunist ne Vjenë, Gaqo Nesho, sekretar i pare i PP ne rrethe dhe baxhanaku i Hysni Kapos.

3- Clirim Gjata, djali i gjykatesit te diktatures komuniste Rustem Gjata.

4- Klevis Balliu, djali i spiunit te Sigurimit dhe spiunit personal te Hekuran Isait, Fahri Balliut.

7- Lisandër Hoxha, nipi i Agron Kuliqit, drejtorit te organizimit te krimit të organizuar për llogari te Berishës.

8- Bujar Nishani- oficeri qe mbronte me armë bustin e Enver Hoxhës kur Shkolla e Bashkuar u sulmua nga bandat e Berishes me 1991.

9- Tritan Shehu, ish- sekretari i rinise komuniste dhe ish- administratori i firmës Shqiponja që organizonte kontrabandën e karburantit me Serbinë për llogari te Berishes.

10- Avokati Genc Gjokutaj, ish- prokurori që arrestoi Fatos Nanon me urdher te Berishës.

11- Artan Hoxha, ish- minister i Berishes dhe ish- kandidat per president, spiun i Sigurimit te Shtetit qe 18 vjec.

12- Andi Bushati- Nipi i Hysni Kapos.

13 – Genc Pollo, djali i Stefanaq Pollos, drejtor i Institutit të Historisë në kohën e Partisë së Punës.

14- Besnik Mustafaj- ish punonjes i Institutit te Studimeve Marksiste Leniniste që drejtohej nga Nexhmije Hoxha.

15.- Arben Ristani, avokati i Ilir Hoxhes, djalit te Enver Hoxhes.

16- Evi Kokalari- vajza e dr. Petrit Kokalarit, anëtar i Partise se Punes me teser.

17- Ivi Kaso, djali i Spiro Kasos, ish prokuror i komunizmit ne Permet dhe shef i hetuesise ne Fier.

18-Blendi Fevziu, spiun i Sigurimit me pseudonimin “Korani”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *