3 Shkurt, 2023

Edi Rama në Ukrainë me djalin e hallës së Ilir Metës me vete

 Edi Rama në Ukrainë me djalin e hallës së Ilir Metës me vete

Vizita e kryeministrit shqiptar në Ukrainën e luftës përveçse një vizitë kortezie u debatua shumë në Tiranë edhe për anëtarët e delegacionit shqiptar.

Kishte aq shumë pjesëtarë ky delegacion sa dukej si delegacion qokash sa nuk mungonte edhe Dorian Duçka, djali i hallës së Ilir Metës të cilin kur Rama ishte në koalicion me Metën e bëri zëvendës ministër energjitike dhe kur u prish me Metën ia shkarkoi kushëririn.

Tani Duçka është emëruar këshilltar i Ramës çka tregon se janë ngrohur përsëri marrëdhëniet Meta-Rama.

Mes gjithë kësaj meseleje më dhimbset vetëm halla e Ilir Metës, djali i së cilës emërohet e shkarkohet sa herë prishen ata të dy.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *