3 Dhjetor, 2023

“E kam amanet nga baba” – Djali i Ndrek Lucës iu bën rrugën 20 mijë dukagjinasve

 “E kam amanet nga baba” – Djali i Ndrek Lucës iu bën rrugën 20 mijë dukagjinasve

Ai është një ndër biznesmenët më të mëdhenj.

Por prapë, të gjithë e njohin si djalin e aktorëve të mëdhenj Ndrek dhe Mimika Luca.

Dhe normalisht, ai e ka për krenari për këtë gjë, sepse nuk është gjë e vogël të jesh djali i dy artistëve kaq të mëdhenj.

Ndërkohë së fundmi, Gjergj Luca ka bërë një gjest për t’u vlerësuar.

Ai ka lobuar për ndërtimin e rrugës së Dukagjinit, e cila do t’i shërbente gjithë zonës dhe gati 20 mijë banorëve të saj.

Luca thotë se rruga do të fillojë verën e ardhshme dhe tashmë është arritur marrëveshja.

Ai është shprehur se e ka amanet nga baba, i ndjeri Ndrek Luca, që të ndihmojë për ndërtimin e kësaj rruge.

Kujtojmë që dhe vetë Gjergj Luca, studimet i ka pas bërë për aktor, ashtu di sy prindërit e tij.

Gjë që tregon se ky vend do të ishte bërë më i mirë, nëse do të kishim më shumë artistë me pozitë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *