28 Janar, 2023

Drogë, vrasje dhe rrëmbime: Si i nxori zbuluar bandat e Ballkanit “Sky ECC”, shqiptarët ndër të parët në rajon

 Drogë, vrasje dhe rrëmbime: Si i nxori zbuluar bandat e Ballkanit “Sky ECC”, shqiptarët ndër të parët në rajon

Thyerja nga policia e aplikacionit të koduar të komunikimit Sky ECC ka çuar në një mori arrestimesh të reja në të gjithë Ballkanin, veçanërisht atë të bosit famëkeq të drogës Darko Sariç dhe ish-kreut të gjykatës së lartë të Malit të Zi.

Pas thyerjes së këtij aplikacioni një duzinë fuoristradash të zeza të policisë mbërritën në periferinë e pasur të Beogradit, Dedinje, shtëpia e ambasadorëve të huaj, mauzoleumi i Josip Broz Titos dhe një bos famëkeq droge i quajtur Darko Saric.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *