10 Qershor, 2023

Çmendet Sali Berisha: Basha ka qëndruar sus para meje, se i thyeja dhëmbët

 Çmendet Sali Berisha: Basha ka qëndruar sus para meje, se i thyeja dhëmbët

Sali Berisha ka komentuar akuzat e kryedemokratit Lulzim Basha i cili e akuzoi se ka rrahur ish-kryetarët e PD.

“Sot sot ish kreu Basha dëshmoi shqiptarëve se përse ka nejtur sus para meje 8 vite, ai duket se ka përfytyrue se pas çdo kundërshtie do të ketë një grusht turinjve për ti thyer dhëmbët.

Kryetarë që kanë qenë gjatë 31 viteve, kanë qenë Eduard Selami, Tritan Shehu dhe Basha.

Tani këtë mund ta thotë vetëm një mendje që ka humbur gjithçka çdo vlerë morale.

Të mendosh se njerëzit nuk kanë memorie, nxjerr akuza që s’janë nxjerrë kurrë në 31 vite ndaj Berishës.

Unë kuptoj se ai ka ndejtur sus para meje nga frika se mund të grushtohej.

Tetë vite unë skam marrë vendim dhe po të dëgjosh avokatin e tij më të bindur thotë se ka qenë me 2 kryetarë PD, i thotë çfarë i thotë ky. Në këtë kontekst këto shkojnë me njëra tjetrën”, tha Berisha.

Në përgjigje të pyetjes se kush e ka drejtuar PD gjatë këtyre 8 viteve, Berisha tha se në rrafshin moral ai ka qenë drejtuesi i vetëm.

“Realisht Pd ka qenë me një kryetar dhe ai në rrafshin moral ka qenë vetëm Sali Berisha. Ngamëngjesi dseri në darkë ka bërë avokatin e demokratëve në një kohë kur pengkryetari zgjidhte heshtjen për të cilën akuzonte zyrën e shtypit që se lejonte ajo të shprehej.

Ai kryetar su bë kurrë sepse ndoqi pazare sepse e konceptoi Pd si një sipërmarrje provate për interesa të tij.  Kuptova që ai sbëhet kryetar kurrë edhe para zgjedhjeve të 2017. Unë i kërkova dorëheqjen në 2017.

Dy vitet e para s’mund ti kërkoja dorëheqjen, edhe para zgjedhejve kuptova se ai sbëhej dot kurrë kryetar. Ai e shndërroi PD në një sipërmarrje, në një OJF në variantin më të butë në variantin tjetër një sipërmarrje. Hubmi zgjedhjet dhe su largua”, tha Berisha.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *