4 Qershor, 2023

Çim Peka sulmon kundërshtarët e Berishës: Lahuni se vini erë, unë i kam nxjerrë gjoksin para Ramës dhe Bashës

 Çim Peka sulmon kundërshtarët e Berishës: Lahuni se vini erë, unë i kam nxjerrë gjoksin para Ramës dhe Bashës

Çim Peka, kryepunëtori i familjes Berisha, ka sulmuar kritikët e Sali Berishës, duke i cilësuar si argatë të Erdoganit.

Ai ndër të tjera thotë se drejton median më të ndjekur në vend dhe në fund iu jep edhe një këshillë, që të lahen.

“Dikur brohoritej “Te sheshi, te sheshi”!

Nuk moret dot xhamine dhe doni te merrni partine, qe ta keni sa me afer xhamine. Po u’a them prape: Respektojeni Erdoganin si besim, por jo si regjim. Ju nuk jeni kunder Berishes se eshte shpallur “Non Grata” nga SHBA, ju jeni kunder tij se nuk ju bind kurre sulltanit tuaj qe te radhitej me te kunder SHBA.

Gjithsesi, komentet tuaja per Sali Berishen e Lulzim Bashen nuk jane ne radarin e “Syrit”, e vetmja media ne historine pluraliste shqiptare qe eshte perballe dhe kunder te gjitheve. Kunder qeverise hajdute dhe arrogante te Edi Rames, opozites se shitur te Lulzim Bashes dhe arrogances se “republikes se ambasadoreve”.

Po, Sali Berisha e ka ndihmuar Syrin, e ka ndihmuar me levizjen politike qe ka nis dhe fale pasqyrimit te saj nga ne e ka bere median me te ndjekur. Te jesh me i ndjekuri te sjell shume avantazhe. Ne fund te fundit mediat audiencen kane.

Por, merite jo te vogel keni edhe ju media te kapura nga Rama, Veliaj, Sulltani i Stambollit, mafia e jugut te italise, mafia e inceneratoreve, qe censuroni, mashtroni apo sulmoni kedo qe nuk funksionon per llogari te grupeve te mesiperme.

Nje vit fantastik na pret. Ps: Perdoreni ujin me shpesh se edhe moralisht ju ben me te paster. Gezuar”, shkruan Peka.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *